فناوری جدید «موبایل کانکت»، برای اولین بار در ایران در سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل

«موبایل کانکت» فناوری تازه‌ای برای احراز هویت آنلاین است که برای اولین بار در ایران در سیم‌کارت‌های شاتل موبایل ارائه شده است.

روشی که پیش از این برای احراز هویت در فضای اینترنت بسیار رایج شده است، OTP یا همان رمز یک‌بارمصرف است که معمولاً از طریق پیامک برای مشترک ارسال شده و در بسیاری کاربردها مانند عملیات بانکی استفاده می شود. اما فناوری و روش تازه احراز هویت در دنیا با نام موبایل کانکت (Mobile Connect)، این فرایند را ساده‌تر، سریع‌تر و امن‌تر از پیش کرده است.
در این راهکار، احراز هویت از طریق «سیم‌کارت» انجام می شود. برای مثال در مواقعی که کاربر در هنگام استفاده از خدمات اینترنتی نیاز به ثبت نام و یا احراز هویت دارد، پس از ثبت درخواست مشترک، «پیامی از سمت سیم‌کارت» برای مشترک نمایش داده می‌شود و در صورتی که این درخواست از سوی کاربر تأیید شود، احراز هویت به صورت خودکار انجام شده و مشترک می تواند بدون نگرانی از نشت اطلاعات و دسترسی غیرمجاز، به سادگی و در زمانی کوتاه، از این امکان برای ورود یا لاگین به خدمات مختلف در سایت ها و خدمات پرداخت، بدون اینکه نیازی به حفظ کردن رمز عبورهای متعدد داشته باشد استفاده کند.

مزایا و کاربردهای موبایل کانکت:

احراز هویت سریع
فرایند استفاده بسیار ساده از طریق سیم‌کارت
امنیت بالا نسبت به سایر روش های احراز هویت
استفاده از اطلاعات دستگاه و شبکه برای تأیید شناسه و جلوگیری از کلاهبرداری
تأیید و صدور مجوز سریع برای عملیات‌های درون‌سازمانی
انجام عملیات بانکی حتی بدون نیاز به رمز یک‌بارمصرف

 

در اولین گام اجرایی این محصول جدید و همگام با روندهای جهانی، شاتل موبایل از موبایل کانکت برای ورود به سیستم «مدیریت حسابی اینترنتی» خود استفاده خواهد کرد و بر این اساس، مشترکین سیم‌کارت‌های شاتل موبایل می‌توانند از طریق آن، به آسانی و بدون نیاز به رمز ورود، وارد پنل مدیریت اینترنتی حساب سیم‌کارت شاتل موبایل خود شوند.
احراز هویت (Authentication) برای ورود ساده، سریع و ایمن و احراز هویت دو مرحله‌ای، مجوزدهی (Authorization) برای صدور مجوز دسترسی سریع و ایمن کاربران نهایی به درخواست‌های ارائه‌کنندگان خدمات (مانند بانک‌ها و سرویس‌های پرداخت) از کاربردهای موبایل کانکت است. همچنین شناسایی (Identity) برای توانمندسازی کاربران نهایی به منظور تأیید و یا به اشتراک گذاری سریع و ایمن اطلاعات شخصی با عرضه‌کنندگان خدمات دیجیتال، و به کارگیری تجهیزات و اطلاعات شبکه برای تصدیق هویت و جلوگیری از هک، نفوذ و تقلبات، از جمله کارکردهای این فناوری جدید است. موبایل کانکت با راهبری انجمن جهانی تلفن همراه (GSMA)، برای ایجاد ایمنی، اعتماد، سرعت و سهولت بیشتر در اختیار بانک‌ها و کسب و کارهای مبتنی بر خدمات پرداخت، فعالین حوزه تجارت الکترونیک و دستگاه‌های دولتی قرار گرفته است.

 

چرا شاتل موبایل؟

 


به راهنمایی نیاز دارید؟

۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته می‌توانید از طریق شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ با کارشناسان مرکز شبانه روزی ارتباط با مشتریان شاتل موبایل تماس بگیرید و یا با کلیک روی این لینک به صورت آنلاین با آنها چت کنید.