خدمات مشتریان شاتل موبایل > راهنمای مشترکین

ممکن است به دلایل مختلفی همچون مفقود شدن، آسیب دیدن سیم‌کارت، سوختن سیم‌کارت و…، ناگزیر شوید سیم‌کارت خود را تعویض ‌کنید. در این حالت شماره تلفن همراه شما تغییر نمی‌کند و تنها سیم کارت شما تعویض خواهد شد.مشترکین می‌توانند به یکی از روش‌های زیر سیم‌کارت جایگزین خود را دریافت کنند:

 1. مراجعه به یکی از نمایندگی‌های مجاز شاتل موبایل در سراسر کشور
 2. مراجعه به مراکز خدمات شاتل موبایل (امور مشترکین)

اگر همچنان پرسش بی‌پاسخی در ذهن دارید، همکاران ما با شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ با افتخار آماده پاسخ‌گویی به شما خواهند بود.

 • چند نکته مهم:
 • در تعویض سیم‌کارت هیچ تغییری در اطلاعات حساب مشترک و تعرفه و همچنین بسته‌های فعال مشترک اعمال نمی شود.
 • با تعویض هر سیم‌کارت اطلاعات موجود در آن (همچون دفترچه تلفن ذخیره شده و یا پیام‌های ذخیره شده در سیم‌کارت) از بین می‌رود.
 • در صورت دایمی بودن سیم کارت مشترک، اگر سیم‌کارت به دلیل بدهی مسدود باشد، مشترک باید ابتدا بدهی خود را پرداخت و سپس برای تعویض سیم‌کارت اقدام کند.
 • تعرفه تعویض سیم کارت ۳۵،۰۰۰ تومان است.

برای تغییر در اطلاعات پرونده خود مانند تغییر آدرس منزل، اطلاعات تماس و … به یکی از روش‌های زیر می‌توانید اطلاعات پرونده خود را تغییر دهید یا اصلاح کنید:

 • مدیریت حساب اینترنتی یا برنامه کاربردی شاتل موبایل من
 • مراجعه به یکی از نمایندگی‌های مجاز شاتل موبایل در سراسر کشور
 • مراجعه به مراکز خدمات شاتل موبایل (امور مشترکین)
 • تماس با مرکز پشتیبانی مشترکین ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰

نکته:

 • در فرایند تغییر پرونده، تغییر کلیه اطلاعات به جز اطلاعات شناسنامه‌ای امکان پذیر است.
 • هزینه تغییر اطلاعات در پرونده ۷،۰۰۰ تومان است.

بی‌تردید امکان واگذاری شماره شما با طی مراحل قانونی، به شخص دیگر وجود دارد. برای این کار باید مراحل قانونی تغییر مالکیت سیم‌کارت را با مراجعه به دفتر نمایندگی‌های مجاز شاتل موبایل یا دفاتر خدمات مشتریان انجام دهید. واگذاری سیم‌کارت به اشخاص دیگر جز از طریق تغییر مالکیت قانونی سیم‌کارت مجاز نیست، چرا که مسئولیت حقوقی استفاده از سیم‌کارت بر عهده مالک سیم‌کارت خواهد بود هرچند که شخص دیگری در حال استفاده از آن باشد. خریدار و فروشنده می‌توانند با مراجعه به دفاتر نمایندگی شاتل موبایل و با در دست داشتن سیم‌کارت و مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …)، برای تغییر مالکیت سیم‌کارت اقدام کنند.نمایندگی‌های مجاز شاتل موبایل در سراسر کشور و یا دفاتر خدمات مشترکین مراجعی هستند که برای تغییر سیم‌کارت می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید.

چند نکته مهم:

 • امکان تغییر مالکیت برای سیم کارت دایمی که به دلیل بدهی مسدود است، وجود ندارد.
 • مشترکی که با فرایند ترابرد به شبکه شاتل وارد شده باشد، امکان تغییر مالکیت نخواهد داشت.
 • تعرفه تغییر مالکیت ۱۵،۰۰۰ تومان است.
مشترکین برای اطلاع از ریز مکالمات و جزئیات مصرف می‌تواند به یکی از روش‌های زیر اقدام کند.
۱- شما به آسانی می توانید تمامی تماس‌های خود را با مراجعه به “سیستم مدیریت حساب اینترنتی “دریافت نمایید.
– حداکثر بازه زمانی قابل دریافت ریز جزئیات مصرف ۳ ماه می باشد.
۲- روش دیگری که شما می توانید ریز مکالمات خود را دریافت نمایید این است که با در دست داشتن کارت ملی به یکی از مراکز خدمات شاتل موبایل مراجعه نمایید.
– تعرفه ریز مکالمات و جزئیات مصرف مبلغ ۶،۰۰۰ تومان تا ۳ صفحه و ۲،۰۰۰ تومان به ازای هر صفحه اضافی می باشد.
– هزینه دریافت گزارش مکالمات بر روی CD مبلغ ۴،۰۰۰ تومان است.
نکته :
سرویس های موجود در ریز مکالمات شامل کلیه سرویس ها، تماس خروجی، پیامک های خروجی، تماس های خروجی بین المللی و پیامک های خروجی بین المللی است.

کلیه مودم‌های شاتل‌موبایل از زمان ثبت‌نام و نصب از یک‌سال گارانتی برخوردارند و در صورت خرابی در این مدت به طور رایگان برای شما تعویض خواهد شد. گفتنی است در صورت معیوب بودن مودم می‌توانید با در دست داشتن مودم، تجهیزات کامل آن (آداپتور، کابل، باطری و جعبه) و کارت ملی شخص ثبت‌نام کننده، به یکی از مراکز خدمات شاتل مراجعه کنید تا پس از انجام بررسی‌های لازم و در صورت دارا بودن شرایط گارانتی، مودم شما به صورت رایگان تعویض شود.

شرایط گارانتی

اگر هر یک از وضعیت‌های زیر برای مودم شما رخ دهد، مودم شرایط لازم برای گارانتی را از دست خواهد داد:

الف: صدمات و ضایعات ناشی از ضربه، سقوط، حمل و نقل، تماس یا نفوذ آب و مواد شیمیایی، آتش و حرارت زیاد، گرد و غبار شدید، نوسانات برق، رعد و برق و حوادث طبیعی.

ب: استفاده غلط از دستگاه، انجام اقداماتی که منطبق بر استانداردهای تعیین شده برای دستگاه نباشد یا بی‌توجهی به نکات و موارد درج شده در دفترچه راهنمای دستگاه.

ج: دستگاه‌هایی که دست‌کاری شده و یا توسط اشخاصی به جز نمایندگان مجاز شاتل موبایل تعمیر شده باشند.

د: هر نوع دست‌کاری، خدشه وارد کردن یا جدا کردن برچسب سریال یا هولوگرام و مشخصات دستگاه یا هر نوع دست‌کاری یا آسیب به دستگاه

شما می‌توانید به دلایلی همچون مفقود شدن، یا سرقت سیم کارت و دلایل مشابه سیم‌کارت خود را مسدود کنید. برای مسدود کردن و یا رفع مسدودیت سیم‌کارت می‌توانید به یکی از روش‌های زیر عمل کنید:

 • مدیریت حساب اینترنتی یا برنامه کاربردی شاتل موبایل من
 • مراجعه به یکی از نمایندگی‌های مجاز شاتل موبایل در سراسر کشور
 • مراجعه به مراکز خدمات شاتل موبایل (امور مشترکین)
 • تماس با مرکز پشتیبانی مشترکین ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰

نکته:

 • رفع مسدودیت از طریق حساب کاربری اینترنتی و اپلیکیشن کاربردی My Shatel Mobile تنها در زمان‌هایی امکان‌پذیر است که سیم‌کارت توسط خود مشترک مسدود شده باشد و در زمان‌هایی که شاتل موبایل بنا به دلایلی (همچون بدهی، مشکلات حقوقی، نقص مدارک و …) سیم‌کارت مشترکی را مسدود کرده باشد، برای رفع این مسدودیت باید حتما از طریق مراجعه به شاتل موبایل اقدام شود.
 • مدت زمان مجاز برای مسدود کردن یک سیم‌کارت به درخواست مشترک ۳۰ روز است و پس از گذشت این زمان سیم‌کارت به صورت خودکار متصل می‌شود و در صورتی که مشترک هم‌چنان مایل باشد که سیم‌کارت خود را مسدود کند، باید بار دیگر برای مسدود کردن آن اقدام کند.
 • تعرفه مسدود کردن سیم کارت (قطع خط به تقاضای مشترک) ۵،۰۰۰ تومان است.

شما می‌توانید برای پی‌گیری و ارایه‌ی نامه‌های حقوقی خود مانند شکایات، اعلام سرقت و مزاحمت تلفنی و غیره به یکی از مراکز خدمات شاتل موبایل و یا نمایندگی‌های منتخب حقوقی مراجعه کنید و درخواست خود را برای بررسی و پاسخ‌گویی با این مراکز مطرح فرمایید.

مزاحمت تلفنی یا پیامک کلاه‌برداری
اگر تماس‌ها یا پیامک‌های ناخواسته‌ای از شماره‌ای مشخص داشته باشید و بخواهید مزاحمت تلفنی یا کلاه‌برداری را به شاتل موبایل اطلاع دهید، برای رفع مزاحمت (و نه شناسایی مزاحم یا کلاه‌بردار) می‌توانید با مراجعه به مراکز خدمات و یا نمایندگی‌های حقوقی شاتل موبایل فرم مربوط را تکمیل و به همراه کپی کارت ملی خود به این مراکز تحویل دهید.

برای دریافت این خدمات یا هر دو خط باید مربوط به شرکت شاتل موبایل باشد و یا شما به عنوان شخص شکایت کننده باید سیم کارت شاتل موبایل داشته باشید.

نکته:

 • تعرفه خدمات حقوقی و پیگیری نامه های قضایی ۳۷،۵۰۰ تومان است.