راهکار IP استاتیک

با یک آدرس IP ثابت، امن و قابل اعتماد، همیشه متصل باشید!

خرید آنلاین
اختصاص لحظه ای
رزرو 72 ساعته
خرید IP تمدید IP

آی پی ثابت یا IP استاتیک چیست؟

آی‌پی (IP) مـخفف واژه Internet Protocol، عـددی چـندرقمی است که آدرس هـر دستگاه مـتصل به ایـنترنت را درون شبکه نشان می‌دهد. به عـبارت دیگر آی‌پی نـشانی یک کاربر خـاص به هـنگام ارسـال و دریافت داده در درون شبکه است.
معمولاً هر دستگاه یا کاربر در هر بار اتصال به اینترنت با آی‌پی متغیر شناخته مـی‌شود و از طریق پروتکل DHCP به صورت خـودکار با آی‌پـی جـدید در شـبکه اپـراتور ثـبت می‌شـود. ایـن اتصـال برای کـاربران عـادی اینترنت هیچ تغییری ایجـاد نمی‌کند و تأثیری در کیفیت اینترنت کاربران ندارد اما در بـعضی موارد لازم است که کاربر همیشه با یک آی‌پی واحد، دائمی و منحصـر به فـرد به شـبکه شناسانده شـود. اینگـونه کاربـران اصـطلاحاً نیـاز به آی‌پی ثـابت یا IP استاتیـک دارنـد.

ارائه IP استاتیک بر روی سیم کارت

خدمات IP ثابت بر روی شبکه اینترنت ارائه می شود. شاتل موبایل به عنوان شرکت پیشرو در حوزه تلکام برای اولین بار در ایران ارائه خدمات IP استاتیک بر روی سیم کارت های تلفن همراه را فراهم کرده است.
اگر به دنبال یک آدرس اینترنتی ثابت و قابل اعتماد برای دستگاه خود هستید که در مکان های مختلف و حتی با ریبوت کردن مودم یا ریست کردن تنظیمات شبکه تلفن همراه خود همواره ثابت و بدون تغییر باقی بماند، آی پی ثابت یا IP استاتیک میتواند گزینه ای مناسب باشد. با آی پی ثابت، شما میتوانید به راحتی به سرویس ها و شبکه های مختلف دسترسی داشته باشید و از ارتباط پایدار و مطمئن لذت ببرید.

راهکار IP استاتیک مناسب چه
اشخاص و سازمان هایی است؟

امکان پیاده‌سازی سیاست‌های مدیریت دسترسی‌پذیری بر مبنای آی‌پی ثابت

امکان محدود کردن دسترسی به اکانت‌ها و داده‌های حساس

استفاده از رایانه به عنوان وب‌سرور و گیم‌سرور

اتصال به ویدیوکنفرانس خارج از شبکه داخلی

ارتباط قابل اعتماد برای سیستم‌های مبتنی بر VoIP

دوربین‌های مداربسته تحت وب

دسترسی آسان از راه دور

انتقـال آسـان فـایل‌ها

افزایش ایمنی سیم‌کارت‌های سازمانی به منظور مدیریت دسترسی به شبکه داخلی