شاتل موبایل > پرسش‌های متداول

 

با کلیک بر روی هرکدام از موضوعات زیر، پرسش‌های متداول موردنظر خود را مشاهده کنید.


مودم های ثابت و همراه

در صورت صحیح بودن اطلاعات ثبت‌نام و موفق بودن پرداخت، محصول خریداری شده بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری پس از تایید و پرداخت، توسط مامور پست به دست شما خواهد رسید. لازم است مالک سیمکارت به همراه اصل و کپی کارت ملی یا شناسنامه جدید در آدرس اعلام شده، حاضر باشند. در صورتی که در زمان مراجعه مامور پست موفق به دریافت بسته نشوید، می‌توانید کد رهگیری مرسوله خود را از مرکز تماس شاتل موبایل دریافت کنید. سپس با استعلام کد رهگیری از سایت پست، به شعبه اعلام شده مراجعه و با همراه داشتن مدارک لازم، مرسوله را دریافت کنید.

در حال حاضر شاتل موبایل ۵ مدل مودم با نام‌های تجاری شاتل موبایل ، زایکسل و هواوی، و با قابلیت 3G، 4G و 4.5G در انواع گوناگون رومیزی، جییی و ویژه خودرو ارایه می‌کند. این مودم‌ها شامل پشتیبانی فنی کامل و گارانتی یکساله هستند و می‌توانید جزییات آنها را در این لینک مشاهده کنید. استفاده از مودم‌های دیگر با ریسک‌هایی همراه است که از طریق شاتل موبایل قابل پی‌گیری و پشتیبانی نیست. از آن جمله می توان به پوشش‌دهی ضعیف، پشتیبانی نکردن از نسل‌های بالاتر و سریع‌تر اینترنت همراه مثل 4G یا 4.5G و غیره اشاره کرد. همچنین اگر مایل باشید از سیم کارت شاتل موبایل روی مودم‌های دیگری استفاده کنید، لازم است مودم مورد نظر شما روی اپراتور خاصی محدود نشده باشد و شرایط فنی مورد استفاده سیم‌کارتهای شاتل موبایل را داشته باشد. برای دریافت سیگنال‌های این شبکه باید مودم شما حداقل فناوری نسل سوم (3G) در باند فرکانسی 900 مگاهرتز و 4G در باندهای فرکانسی 1800 و 2600 مگاهرتز را پشتیبانی کند. بنابراین برای استفاده از بهترین سرویس و پشتیبانی فنی کامل، پیشنهاد ما استفاده از مودم‌های ارایه شده توسط شرکت شاتل موبایل همراه با سیم‌کارت‌های همین شرکت است.

 • شما می توانید لیست مراکز فروش و خدمات شاتل موبایل را از طریق این صفحه مشاهده فرمایید.

 

 • برای تکمیل فرم درخواست نمایندگی شاتل موبایل می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

استفاده از مودم های دیگر با ریسک هایی همراه است که از طریق شاتل موبایل قابل پیگیری و پشتیبانی نمی باشد. از آن جمله می توان به عدم پوشش دهی در تمام مناطق، عدم پشتیبانی از نسل های بالاتر و سریع تر اینترنت همراه مثل 4G یا 4.5G و غیره اشاره کرد. همچنین اگر تمایل به استفاده از سیم کارت شاتل موبایل روی مودم های دیگری را دارید، لازم است مودم مورد نظر شما روی اپراتور خاصی محدود نشده باشد و شرایط فنی مورد استفاده سیم کارت های شاتل موبایل را داشته باشد. جهت دریافت سیگنال های این شبکه ضروری است مودم شما حداقل فناوری نسل سوم (3G) در باند فرکانسی 900 مگاهرتز و 4G در باندهای فرکانسی 1800 و 2600 مگاهرتز را پشتیبانی کند؛ بنابراین برای استفاده از بهترین سرویس و پشتیبانی فنی کامل، پیشنهاد ما استفاده از مودم های ارایه شده توسط شرکت شاتل موبایل همراه با سیم کارت های همین شرکت می باشد.

خدمات همگرای ثابت و بی سیم (FMC)

شاتل موبایل در قالب کمپین‌های دوره‌ای، برای مشترکین DSL شاتل شرایط ویژهای برای خرید سیم‌کارت و فعال‌سازی بسته‌های اینترنت پیشنهاد می‌دهد. برای اطلاع از جزییات شرایط ویژه می‌توانید به وب‌سایت شاتل موبایل مراجعه فرمایید. اگر شاتلی هستید همواره با مراجعه به وب‌سایت شاتل موبایل و پی‌گیری جشنواره‌های شاتل موبایل در شبکه‌های اجتماعی شاتل پیشنهادهای ویژهای دریافت خواهید کرد.

 • شما می توانید لیست مراکز فروش و خدمات شاتل موبایل را از طریق این صفحه مشاهده فرمایید.

 

 • برای تکمیل فرم درخواست نمایندگی شاتل موبایل می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

بله به منظور تغییر سرویس به سرویس FMC می­توانید با دفتر مرکز شاتل و یا دفاتر نمایندگی سراسر کشور تماس حاصل فرمایید.

سرویس‌های خانواده FMC، سرویس‌هایی ترکیبی از خدمات ثابت و سیار گروه شرکت های شاتل هستند که با هدف برآورده کردن کلیه نیازهای ارتباطی افراد به آنها پیشنهاد می‌شود. مشتریان بالقوه شاتل برای بهره مندی از خدماتی از قبیل اینترنت ثابت و سیار، ارسال و دریافت پیامک و انجام مکالمه می‌توانند از سرویس‌های خانواده FMC گروه شرکت های شاتل استفاده کنند.

 

انواع و ویژگی های سرویس FMC

 • بسته FMC1:

اشتراک شش ماهه اینترنت +ADSL2 و یک سیم‌کارت اختصاصی نسل چهارم شاتل موبایل اجزای این سرویس را تشکیل می‌دهد. سرویس +ADSL2 آن در هر ماه دارای ۴ گیگابایت آستانه مصرف منصفانه بین‌الملل و آستانه مصرف منصفانه داخلی نامحدود است. بسته آغازین سیم‌کارت این سرویس هم دارای 3 گیگابایت ترافیک اینترنت (ماهانه ۵۰۰ مگابایت) و امکان 12هزار دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه (ماهانه 2،۰۰۰ دقیقه) و ارسال 12هزار پیامک رایگان درون شبکه (ماهانه 2،۰۰۰ پیامک) است. این سرویس بسته ترافیک شبانه ندارد اما مشتریان می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۰٬۰۰۰ تومان، قابلیت دانلود نامحدود شبانه را به سرویس‌ خود اضافه کنند.

 • بسته FMC2:

اشتراک شش ماهه اینترنت +ADSL2 و یک سیم‌کارت اختصاصی نسل چهارم شاتل موبایل اجزای این سرویس را تشکیل می‌دهد. سرویس +ADSL2 آن در هر ماه دارای 8 گیگابایت آستانه مصرف منصفانه بین‌الملل و آستانه مصرف منصفانه داخلی نامحدود است. بسته آغازین سیم‌کارت این سرویس هم دارای 9 گیگابایت ترافیک اینترنت (ماهانه 1.5 گیگابایت) و امکان 12هزار دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه (ماهانه 2،۰۰۰ دقیقه) و ارسال 12هزار پیامک رایگان درون شبکه (ماهانه 2،۰۰۰ پیامک) است. این سرویس بسته ترافیک شبانه ندارد اما مشتریان می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۰٬۰۰۰ تومان، قابلیت دانلود نامحدود شبانه را به سرویس‌ خود اضافه کنند.

 • بسته FMC3:

اشتراک شش ماهه اینترنت +ADSL2 و یک سیم‌کارت اختصاصی نسل چهارم شاتل موبایل اجزای این سرویس را تشکیل می‌دهد. سرویس +ADSL2 آن در هر ماه دارای 12 گیگابایت آستانه مصرف منصفانه بین‌الملل و آستانه مصرف منصفانه داخلی نامحدود است. بسته آغازین سیم‌کارت این سرویس هم دارای 18 گیگابایت ترافیک اینترنت (ماهانه 3 گیگابایت) و امکان 12هزار دقیقه مکالمه رایگان درون شبکه (ماهانه 2،۰۰۰ دقیقه) و ارسال 12هزار پیامک رایگان درون شبکه (ماهانه 2،۰۰۰ پیامک) است. این سرویس بسته ترافیک شبانه ندارد اما مشتریان می‌توانند با پرداخت ماهانه ۱۰٬۰۰۰ تومان، قابلیت دانلود نامحدود شبانه را به سرویس‌ خود اضافه کنند.

خیر، این سیم‌کارت از نوع پیش‌­پرداخت بوده و دارای بسته­‌های مکالمه، پیامک و اینترنت است. همچنین می­توان علاوه بر استفاده از سیم­کارت بر روی دانگل، از سایر تجهیزات، همچون گوشی موبایل، مودم­های 3G/4G و مودم­های مای­فای نیز استفاده کرد.

برای ارایه این سرویس، نیاز است شهر شما جزو مناطق تحت پوشش سرویس شاتل موبایل باشد، برای اطلاع از مناطق تحت پوشش اینجا کلیک کنید.

در صورتی که دانگل از شرکت شاتل تهیه شده باشد، نصب توسط تیم نصب/نماینده شاتل انجام می‌شود در غیر اینصورت راهنمایی کلی برای نصب دانگل انجام خواهد شد.

به منظور مدیریت بهتر حساب‌های کاربری، این امکان برای مشترکین فراهم شده است که برای انجام تمامی درخواست­های مربوط به سیم‌کارت (همچون بررسی میزان ترافیک مصرفی، خرید ترافیک، خرید شارژ برای سیم کارت و سایر تنظیمات) به پنل کاربری شاتل موبایل و در خصوص درخواست های مربوط به سرویس ADSL2+ (همچون مشاهده میزان ترافیک باقیمانده، خرید ترافیک و غیره) به پنل کاربری مای شاتل مراجعه شود.

هنگام تحویل سرویس FMC در صورت درخواست مشترک انتخاب شماره از لیست شماره­‌های موجود امکان پذیر است. همچنین در آینده این امکان فراهم خواهد بود که مشترک در بخش فروش آنلاین شماره دلخواه خود را انتخاب نماید.

این دو سرویس به صورت همزمان Reset شده و سپس ترافیک دوره جدید روی آن اعمال می‌شود.

خیر. ترافیک مازاد (اعم از ترافیک هدیه، ترافیک خریداری شده و غیره) با ریست شدن دوره تغییری ندارد و به دوره بعد منتقل می‌شود.

پس از فعال‌سازی سیم‌کارت در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی باید با پشتیبانی سیم‌کارت‌های شاتل موبایل پیگیری شود. برای تماس با این واحد می‌توان با شماره 09981000000 (داخلی2) و یا 91000000 (داخلی 4) تماس گرفت.

خیر. پوکه سیم‌کارت تحویل شده به مشترک در این وضعیت دارای شماره نیست. شماره هنگام تحویل سرویس ADSL2+، به طور همزمان روی سیم‌کارت فعال می‌شود.

 • تکمیل تفاهم نامه DSL
 • تکمیل تعهدنامه سرویس FMC
 • تکمیل قرارداد شاتل موبایل
 • تصویر یا کپی کارت ملی صاحب قرارداد (حضور صاحب قرارداد الزامی است)
 • دانگل با قابلیت پشتیبانی 3G/4G/LTE
 • سیم‌‍کارت فیزیکی شاتل موبایل
 • مودم ADSL با  قابلیت پشتیبانی از دانگل USB

نکته: امکان اتصال دانگل به صورت مستقیم به کامپیوتر نیز وجود دارد.

در سرویس FMC در ابتدای هر ماه از زمان فعالسازی طرح (ماه در نیمه اول سال 31روز، نیمه دوم سال 30 روز و اسفندماه 29 روز در نظر گرفته می‌شود) 500 مگابایت ترافیک اینترنت، 5000 دقیقه مکالمه درون شبکه و 5000 پیامک درون شبکه  به مشترکین تخصیص داده می‌شود اما مشترکین FMC  می‌توانند با شماره گیری #7* از خط شاتل موبایلی شان و یا مراجعه به https://my.shatelmobile.ir نسبت به خرید بسته های دیتای مورد نیاز خود اقدام نمایند و توجه داشته باشند که در صورت عدم خرید بسته جدید و وجود اعتبار ریالی در حساب مشترک ، هزینه های اینترنت با تعرفه آزاد محاسبه خواهد شد.

خیر در بسته های اینترنت شاتل موبایل مفهوم تغییر سرویس وجود ندارد و مشترکین قادرخواهند بود که به طور همزمان نسبت به خرید چند بسته  اینترنت اقدام نمایند . با این توضیح چنانچه طرح FMC  فعال دارید و حجم ماهانه تخصیص داده شده به شما  در حال اتمام است  می‌توانید بسته اینترنت روزانه ، هفتگی  و… متناسب  با مصرف خود را خریداری نمایید و با اتمام دوره یک ماهه مجددا 500 مگ ترافیک اینترنت طرح FMC  را دریافت نمایید .

در این خصوص توجه فرمایید که امکان خرید بسته های آغازین شاتل موبایل روی سرویس FMC  وجود ندارد.

سیم کارت با خدمات پیش پرداخت (اعتباری)

در صورت صحیح بودن اطلاعات ثبت‌نام و موفق بودن پرداخت، محصول خریداری شده بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری پس از تایید و پرداخت، توسط مامور پست به دست شما خواهد رسید. لازم است مالک سیمکارت به همراه اصل و کپی کارت ملی یا شناسنامه جدید در آدرس اعلام شده، حاضر باشند. در صورتی که در زمان مراجعه مامور پست موفق به دریافت بسته نشوید، می‌توانید کد رهگیری مرسوله خود را از مرکز تماس شاتل موبایل دریافت کنید. سپس با استعلام کد رهگیری از سایت پست، به شعبه اعلام شده مراجعه و با همراه داشتن مدارک لازم، مرسوله را دریافت کنید.

در حال حاضر شما از ۳ روش می‌توانید سیم‌کارت شاتل موبایل خود را شارژ کنید:

 1. خرید آنلاین شارژ
 2. خرید شارژ با شماره گیری کد دستوری #7* از طریق خود سیمکارت
 3. مراجعه حضوری به یکی از مراکز فروش شاتل موبایل، که با کلیک بر روی لینک اطلاعات تماس آنها قابل مشاهده است.

برای مشاهده مناطق تحت پوشش شاتل موبایل به این لینک مراجعه کنید. مناطق مشخص شده به رنگ آبی تحت پوشش شاتل موبایل هستند.شبکه 4G/LTE و 4.5G شاتل موبایل  به صورت پرشتاب در حال توسعه است و به زودی شهرها و مناطق بیش‌تری تحت پوشش این شبکه قرار خواهند گرفت. نقشه این شبکه نیز به زودی در همین لینک قرار می‌گیرد.

خدمات شاتل موبایل شامل رومینگ داخلی نیست. در رومینگ داخلی مشترک نمی‌تواند از بسته‌های فعال و تعرفه‌های ویژه اشتراک خود استفاده کند و تمام هزینه‌ها به صورت آزاد محاسبه می‌شود. اما شاتل با توجه به مجوز قانونی خود، امکان استفاده از بستر رادیویی یک یا چند اپراتور پایه را با حفظ مزایا، بسته‌ها و تعرفه‌های ویژه برای مشترکین خود فراهم کرده است و به رومینگ داخلی نیازی ندارد.

سیمکارت‌های شاتل موبایل به همراه بسته‌های آغازین متنوعی به بازار عرضه شده‌اند. این بسته‌ها براساس نیاز مشترکین شامل دقایق مکالمه، پیامک و ترافیک دسترسی به اینترنت به همراه خدمات محتوایی و مکمل است. با استفاده از قابلیت تمدید خودکار بسته‌های آغازین، مشترکین شاتل موبایل می‌توانند در صورت تمایل با پرداخت ماهانه و یا سه ماهه مبلغ ثابتی به صورت آبونمان تا سقف مشخص شده هر بسته از خدمات صوت و پیامک و اینترنت بدون نیاز به پرداخت هزینه دیگری استفاده کنند. اگر این ترافیک پیش از موعد تمدید دوره، پایان یابد، مشترکین می‌توانند از خدمات یاد شده با تعرفه مصرف آزاد تخفیفی استفاده کنند و یا متناسب با نیاز خود یک بسته افزایشی فعال کنند.

سرویس انتقال دیتا خدمت جذابی است که روی بعضی از بسته‌های دیتا فعال است. بدین صورت که سقف معینی از حجم مصرف نشده‌ی بسته‌ی اینترنت شما در صورت تمدید به بسته‌ی بعدی اضافه خواهد شد. این انتقال دیتا هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و شما فرصت دوباره برای مصرف آن خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این خدمات می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

شاتل موبایل برای نخستین بار در ایران و با هدف کاهش پیچیدگی‌های انتخاب بسته و عدم تحمیل هزینه اینترنت مصرف آزاد، امکان استفاده از “تعرفه ویژه مصرف آزاد اینترنت همراه” را برای مشترکین بسته‌های آغازین خود فراهم کرده است. براین اساس، اگر شما یکی از بسته های آغازین (به جز بسته آغازین پایه) را فعال کرده باشید، با تمام شدن حجم اینترنت بسته آغازین خود و پیش از تمدید خودکار دوره بسته آغازین، می‌توانید مابقی ترافیک اینترنت مورد نیاز خود را تا پایان دوره بسته آغازین بدون نیاز به خرید بسته مجدد با تعرفه ویژه به جای تعرفه آزاد مصرف کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این خدمات می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

از مزایای سیم کارت شاتل موبایل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پوشش سراسری خدمات
 • فروش و پشتیبانی ۲۴/۷ غیر حضوری و تلفنی دوزبانه
 • ارائه خدمات پرسرعت همراه
 • تعرفه ویژه مصرف آزاد اینترنت
 • انتقال حجم باقی مانده دیتا
 • بسته‌ها و تعرفه‌های مقرون به صرفه
 • مدیریت آسان و شفاف حساب‌کاربری
 • پیش شماره ۰۹۹۸ با کد ۱
 • راهکارهای سازمانی یکپارچه ثابت و سیار
 • خدمات محتوایی و ارزش افزوده
 • بیش از ۴۰۰ دفتر انحصاری فروش و خدمات در سراسر کشور
 • شرایط ویژه برای شاتلی‌ها
 • شما می توانید لیست مراکز فروش و خدمات شاتل موبایل را از طریق این صفحه مشاهده فرمایید.

 

به اطلاع می رساند، در حال حاضر ثبت نام و خرید خدمات شاتل موبایل برای اتباع غیر ایرانی از طریق مراجعه حضوری به یکی از مراکز فروش  و یا تماس تلفنی با مرکز تماس شاتل موبایل به شماره 09981000000 داخلی 1 امکان پذیر است. همراه داشتن اصل پاسپورت الزامی است.

سیاست‌های قیمت‌گذاری در میان اپراتورهای تلفن همراه وابسته به عوامل مختلفی است که امکان مقایسه بسته به بسته را به صورت خاص دشوار می‌سازد. بررسی‌های انجام شده نشان‌دهنده آن است که قیمت‌های شاتل موبایل به صورت کلی در ردیف قیمتهای بازار است. افزون بر آن بسته‌های شاتل موبایل مزایای دیگری نسبت به سایر اپراتورها دارد، که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: امکان انتقال حجم دیتای باقی‌مانده تا سقف ۴۰۰ مگابایت در صورت تمدید، مکالمه رایگان درون شبکه تا سقف ۱۰۰۰ دقیقه، کد تخفیف نماوا و به زودی ارایه سایر محصولات گروه شرکت‌های شاتل به همراه بسته خریداری شده

 • برای مشاهده تعرفه سیم‌کارت‌های شاتل موبایل به این لینک مراجعه کنید.
 • برای مشاهده قیمت بسته‌های آغازین سیم‌کارت‌های شاتل موبایل به این لینک مراجعه کنید.
 • برای مشاهده قیمت بسته‌های اینترنت همراه شاتل موبایل به این لینک مراجعه کنید.

در حال حاضر هنوز زمان دقیقی برای ارایه خدمات سیم‌کارت دایمی (پس پرداخت) شاتل موبایل اعلام نشده است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این خدمات می‌توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

در حال حاضر شماره‌های رند و خاص هنوز ارایه نشده است، اما شما امکان انتخاب شماره دلخواه خود را از طریق ثبت نام آنلاین دارید. برای مشاهده شماره‌های قابل ارائه به این صفحه مراجعه نمایید.

در حال حاضر هنوز زمان دقیقی برای ارایه خدمات رومینگ بین‌الملل روی سیم کارت‌های شاتل موبایل اعلام نشده است. برای اطلاع از زمان ارایه این خدمات در خبرنامه سایت و دیگر کانال‌های اطلاع رسانی شاتل موبایل ثبت نام فرمایید.

سیم‌کارت‌های شاتل موبایل در حال حاضر شامل تخفیف در حجم مصرفی نماوا نیست. اما درصورت تهیه بسته‌های آغازین، در زمان فعالسازی سیم کارت کد تخفیف اشتراک یک ماهه نماوا برای شما ارسال می شود.

 • برای تکمیل فرم درخواست نمایندگی شاتل موبایل می توانید به این صفحه مراجعه نمایید.

در حال حاضر هنوز زمان دقیقی برای ارایه خدمات ترابردپذیری به شبکه شاتل موبایل اعلام نشده است. برای اطلاع از زمان ارایه این خدمات در خبرنامه سایت و دیگر کانال‌های اطلاع رسانی شاتل موبایل ثبت نام فرمایید.

 • به اطلاع می‌رساند در حال حاضر بسته‌های اینترنت همراه شاتل موبایل شامل خدمات دانلود نامحدود نیست. شما می‌توانید برای اطلاع از جزییات بسته‌های اینترنت همراه شاتل موبایل به این صفحه مراجعه فرمایید.

در حال حاضر ثبت نام تلفنی و آنلاین فقط به عنوان شخص حقیقی امکان پذیر است. برای ثبت‌نام به عنوان مشترک تجاری (حقوقی) لطفا به این صفحه مراجعه فرمایید.

شما می توانید با شماره گیری کد دستوری #1* از خط شاتل موبایل خود و انتخاب گزینه 1 (مدیریت حساب) مانده اعتبار ریالی و مانده بسته‌های اینترنت، مکالمه و پیامک خود را مشاهده نمایید.

توسعه پرشتاب شبکه 4G/LTE شاتل موبایل در حال انجام است و به زودی شهرها و مناطق بیشتری تحت پوشش این شبکه قرار خواهند گرفت. نقشه مناطق تحت پوشش شبکه 4G/LTE نیز بزودی در صفحه مناطق تحت پوشش در اختیار شما قرار خواهد گرفت. اما برای مشاهده اسامی شهرهایی که تاکنون شبکه 4G/LTE شاتل موبایل در آنها فعال شده است می توانید به بند ششم توضیحات در این صفحه رجوع کنید

 

شما از ۳ روش می‌توانید محصولات شاتل موبایل را تهیه کنید:

 1. انتخاب شماره و خرید آنلاین
 2. ثبت‌نام و خرید تلفنی از طریق تماس با شماره 09981000000
 3. ثبت‌نام حضوری از طریق مراجعه به یکی از مراکز فروش شاتل موبایل

شاتل موبایل در قالب کمپین های دوره ای، برای مشترکین DSL شاتل شرایط ویژه ای جهت خرید سیم کارت و فعالسازی بسته های اینترنت پیشنهاد می دهد. جهت اطلاع از جزئیات شرایط ویژه به وب سایت شاتل موبایل مراجعه بفرمایید و اطمینان داشته باشید که اگر شاتلی هستید همواره با مراجعه به سایت شاتل موبایل و پیگیری جشنواره های شاتل موبایل در شبکه های اجتماعی شاتل پیشنهادات ویژه ای دریافت خواهید کرد

اینترنت بی سیم ثابت (TD-LTE)

برای مشاهده مناطق تحت پوشش شاتل موبایل به این لینک مراجعه کنید. مناطق مشخص شده به رنگ آبی تحت پوشش شاتل موبایل هستند.شبکه 4G/LTE و 4.5G شاتل موبایل  به صورت پرشتاب در حال توسعه است و به زودی شهرها و مناطق بیش‌تری تحت پوشش این شبکه قرار خواهند گرفت. نقشه این شبکه نیز به زودی در همین لینک قرار می‌گیرد.

در حال حاضر شاتل موبایل در شهرهای قم و تهران، خدمت TDD-LTE ارایه می‌کند و به زودی این خدمات در سراسر شبکه شاتل موبایل قابل ارایه خواهد بود. برای اطلاع از نحوه ی تهیه خدمت TDD-LTE با شماره 91000000 تماس بگیرید یا به صورت حضوری به دفاتر نمایندگی شاتل مراجعه کنید.

سرویس انتقال دیتا خدمت جذابی است که روی بعضی از بسته‌های دیتا فعال است. بدین صورت که سقف معینی از حجم مصرف نشده‌ی بسته‌ی اینترنت شما در صورت تمدید به بسته‌ی بعدی اضافه خواهد شد. این انتقال دیتا هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت و شما فرصت دوباره برای مصرف آن خواهید داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این خدمات می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

خیر، پس از خرید سرویس (خرید مودم و بسته اینترنت)، کافیست سیم‌کارت را درون مودم قرار داده و استفاده از اینترنت را شروع کنید. جهت اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای فعالسازی سرویس TD-LTE را از بخش آموزش سایت شاتل موبایل مطالعه نمایید.

در حال حاضر از طریق مراجعه به مدیریت حساب اینترنتی و اپلیکیشن کاربردی شاتل موبایل میتوانید اطلاعات حساب و مصرف خود را کنترل نمایید.

خیر شما می توانید از به یکی از روشهای زیر حساب خود را در هر لحظه شارژ و بسته دلخوای خود را خریداری و فعال نمایید.

  • مدیریت حساب اینترنتی
  • اپلیکیشن کاربردی شاتل موبایل
  • در صورت داشتن سیم کارت شاتل موبایل کد دستوری #7*
  • شماره گیری کد دستوری #789* از روی گوشی تلفن همراه (همه اپراتورها)

بله ، این در صورتی می باشد که گوشی شما از باند 38، فرکانس 2600 مگاهرتز فن‌آوری LTE پشتیبانی نماید.

در صورتی که شما هیچ بسته فعال نداشته باشید امکان استفاده از این سرویس وجود ندارد (در سرویس TD-LTE تعرفه مصرف آزاد وجود ندارد)

با توجه به اینکه سیم کارت این سرویس همراه با مودم ارائه می گردد اما امکان استفاده از این سیم‌کارت با کلیه مودم‌هایی که از باند 38 فرکانس 2600 مگاهرتز LTE پشتیبانی کند مقدور می باشد.

خیر ، با توجه به اینکه مودم های سرویس TD-LTEشاتل موبایل ،تنها جهت استفاده سیم کارت های سرویس TD-LTE تنظیم شده اند، امکان استفاده از اینترنت برای سیم کارت های شاتل موبایل وجود ندارد.

بله، با توجه به سرعت بالای اینترنت بی‌سیم TD-LTE این فناوری برای تأمین اینترنت سازمان‌ها مناسب است. سرعت بسیار بالای اینترنت در ارسال و دریافت، پایداری بالا و نصب و راه‌اندازی بسیار سریع اینترنت TD-LTE این فناوری را به بهترین راهکار ارتباطی برای نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی تبدیل کرده است.

خیر، به دلیل اینکه سرویس ارائه شده مربوط به نقطه امکان سنجی شده توافق شده در فروش اولیه بوده و تمامی فرآیند های ثبت اطلاعات با توافق طرفین و در محل صورت پذیرفته است امکان تغییر مالکیت وجود ندارد.

شما می‌توانید با مراجعه به سایت شاتل موبایل نواحی تحت پوشش را بررسی نموده و یا طی تماس با مرکز خدمات شاتل موبایل به شماره 09981000000 پوشش دهی منطقه مورد نظر را بررسی فرمایید.

برای برقراری اینترنت نسل 4 ثابت اینترنت بی‌سیم (TD-LTE) نیازی به وجود خط تلفن ثابت نیست. به همین علت مشکلاتی نظیر محدودیت امکانات مخابراتی و نبود ظرفیت، مسی نبودن خط تلفن، مشکلات نویز خط تلفن و غیره در خدمات اینترنت بی‌سیم TD-LTE وجود ندارد. هم چنین نصب و راه اندازی آن به مراتب سریع تر و آسان تر از اینترنت سیمی ADSL است و همچنین از سرعت بسیار بالاتری نسبت به ADSL برخوردار می باشد.

درحال حاضر مودم رومیزی شاتل موبایل D01 که مودمی بسیار قدرت‌مند با آنتن‌دهی فوق‌العاده برای محیط‌های مسکونی و اداری است ارائه می گردد. این مودم دارای قابلیت پشتیبانی از اتصال 32 نفر به صورت هم‌زمان است. سرعت انتقال اطلاعات توسط این مودم 150 مگابیت بر ثانیه است. این مودم پس از آزمودن تعداد زیادی از مودم‌ها به عنوان بهترین گزینه برای استفاده در شبکه شاتل موبایل برگزیده شده است. این مودم علاوه بر طراحی بدنه بسیار زیبا مجهز به جدیدترین فناوری‌ها برای دریافت و ارسال سیگنال‌های شبکه‌های G-LTE ,4G ,3G ,2G و TDD-LTE است و همین موضوع موجب می‌شود، هم‌زمان امواج قدرت‌مندی برای استفاده 32 نفر در محیط فراهم کند.

با توجه به اینکه سرویس TDD نسل جدید از اینترنت پرسرعت بیسیم ثابت می باشد و تجربه بهتری برای مشترک در استفاده از اینترنیت 4G و 4G+ فراهم می کند، تفاوت اصلی این دو سرویس در این می باشد که سرویس FDD قابلیت mobility یعنی استفاده در حال حرکت را دارد ولی در TDD این امکان وجود ندارد، همچنیین در سیم کارت های TDD سرویس تماس و پیامک فعال نمی باشد و تنها می توانید از سرویس دیتا استفاده نمایید.

خیر ،سیم کارت های سرویس TD-LTE تنها برای استفاده دیتا می باشد.

خیر ، مودم های شاتل موبایل تنها برای استفاده از خدمات سیم کارت های شاتل موبایل طراحی گردیده است.

خیر، سرویس TD-LTE پوشش و شبکه آنتن دهی مجزا به خود را دارا می باشد و شما می توانید مناطق تحت پوشش این سرویس را با مراجعه به سایت شاتل موبایل و یا طی تماس با مرکز خدمات شاتل موبایل به شماره 9981000000 بررسی فرمایید.

شما می‌توانید با استفاده از راهنمای تنظیمات مودم، تنظیمات را انجام دهید و یا در هر لحظه از شبانه روز با واحد پشتیبانی مشترکین به شماره 09981000000 تماس برقرار کنید.

شما می توانید در هر لحظه از شبانه روز با واحد پشتیبانی مشترکین به شماره 9981000000 خود تماس برقرار نموده و یا با مراجعه حضوری به مراکز خدمات مشترکین شاتل موبایل جهت مسدود سازی سرویس خود اقدام نمائید .

. در حال حاضر این خدمت ارائه نمی گردد

در حال حاضر این خدمت ارائه نمی گردد.

بله، شما می توانید قبل از خرید بسته های افزایشی با مطالعه جزئیات بسته‌های افزایشی و یا تماس با مرکز تماس مشترکین به شماره 9981000000 خود جزئیات بسته دلخواه خود را به تفکیک دیتای اینترنت روزانه و شبانه مورد بررسی قرار دهید

مودم TD-LTE شما هر چه به محیط باز نزدیک‌تر (همانند نزدیکی به پنجره)و دور از منابع ایجاد اختلال باشد (دستگاه هایی همانند ماکروویو)، و حداقل در فاصله 50 سانتی متری از سطح زمین باشد، سیگنال قوی‌تر و کم‌ پارازیت‌تری را دریافت می نماید.

Load More