سیم‌کارت «هوشمند» شاتل موبایل همیشه بهترین پوشش شبکه را برای شما انتخاب می‌کند 

شاتل موبایل، اپراتور نسل جدید تلفن همراه، با هسته مستقل شبکه موبایل و اتصال به هر سه شبکه رادیویی تلفن همراه کشور با رونمایی و عرضه فناوری نوآورانه “سیم‌کارت هوشمند” به بازار ارتباطات ایران، تجربه متفاوتی از پوشش‌دهی و کیفیت خدمات تلفن همراه را فراهم کرده است. با پیاده سازی این فناوری نوآورانه و جدید، سیم‌کارت هوشمند شاتل موبایل، با تحلیل مداوم شبکه و آنتن‌های موجود در موقعیت جغرافیایی مشترکین، با کیفیت‌ترین پوشش سیگنال در هر منطقه را به صورت کاملا خودکار و هوشمند انتخاب می‌کند.

شاتل موبایل تنها Full MVNO حقیقی کشور است که امکان اتصال خودکار به هر سه اپراتور اصلی همراه اول، ایرانسل و رایتل را برای مشترکین خود فراهم کرده است.

انتخاب دستی شبکه رادیویی، قابلیت جدید سیم کارت های هوشمند شاتل موبایل

در کنار پیاده سازی فاز جدید هوشمندی سیم کارت های شاتل موبایل و افزایش قابلیت ها و دقت این فناوری و در راستای بهبود تجربه مشترکین در مناطق خاص، راهکاری فراهم شده تا با شماره گیری کد دستوری #۸*۱*، امکان استعلام وضعیت اتصال شبکه رادیویی، تغییر و انتخاب دستی شبکه رادیویی سیم‌کارت در هر لحظه برای مشترکین وجود داشته باشد.

قابلیت های ارائه شده در کد دستوری #۸*۱*:

 استعلام وضعیت (#۱*۸*۱*)

مشترکین با انتخاب این گزینه می توانند مشاهده کنند که در هر لحظه به کدام شبکه رادیویی تلفن همراه کشور متصل هستند.

انتخاب دستی شبکه (#۲*۸*۱*)

به عنوان مثال اگر سیم کارت هوشمند شاتل موبایل در منطقه مورد نظر مشترک به شبکه رادیویی رایتل متصل باشد و مشترک به هر دلیلی قصد تغییر و اتصال به شبکه رادیویی ایرانسل را دارد، می تواند با استفاده از منوی”انتخاب دستی شبکه” بجای انتخاب خودکار و هوشمند شبکه، اتصال به این شبکه رادیویی را انتخاب کند. هسته شبکه سیم کارت هوشمند شاتل موبایل پس از چند دقیقه، با ارسال فرامینی به سیم کارت، شبکه رادیویی ترجیحی مشترک را تغییر میدهد و جابجایی شبکه را از طریق پیامک به مشترک اطلاع می دهد.

فعالسازی انتخاب هوشمند (#۳*۸*۱*)

در صورتی که مشترک شبکه رادیویی میزبان سیم‌کارت خود را به صورت دستی و با شماره‌گیری این کد دستوری تغییر داده باشد، برای بازگشت به حالت هوشمند و فعالسازی مجدد انتخاب خودکار شبکه، لازم است این گزینه را انتخاب کند.

نکته: برای بهره‌مندی از قابلیت های ارائه شده، لازم است از روشن بودن اینترنت همراه در گوشی خود مطمئن شوید.

قابلیت انتخاب دستی شبکه از طریق کد‌دستوری، برای اولین بار توسط شاتل موبایل در سراسر کشور پیاده‌سازی شده و مشترکین شاتل موبایل در تمامی استان‌های کشور می‌توانند بدون نیاز به اعمال تنظیمات خاص و یا نصب اپلیکیشن تنها با شماره گیری کد دستوری #۸*۱* شبکه رادیویی مورد نظر خود را به صورت دستی انتخاب کنند و یا مجددا قابلیت سیم کارت هوشمند را برای خود فعال نمایند. قابلیت انتخاب دستی شبکه از طریق کد‌دستوری، کاملا رایگان بوده و هیچ گونه هزینه مضاعفی برای مشترک نخواهد داشت.

برای بازگشت به حالت هوشمند و فعالسازی مجدد انتخاب خودکار شبکه لازم است مجدد کد دستوری #۸*۱*را شماره گیری کرده و با انتخاب گزینه «فعالسازی انتخاب هوشمند» تنظیمات سیم کارت خود را به حالت هوشمند و خودکار بازگردانید. در غیر این صورت با خروج شما از شهر محل سکونتتان و یا در صورت افت فناوری شبکه انتخاب شده شما، قابلیت انتخاب هوشمند شبکه مجدد و به صورت خودکار فعال شده و مثل همیشه و به طور خودکار، بهترین پوشش شبکه را برای شما انتخاب خواهد کرد.

انتخاب شماره و خرید سیم‌کارت

تنظیمات شبکه هوشمند شاتل موبایل

برای اتصال به شبکه هوشمند شاتل موبایل لازم است ابتدا از طریق مسیرهای زیر از اتوماتیک بودن تنظیمات انتخاب شبکه شاتل موبایل در تلفن همراهتان مطمئن شوید:

گوشی‌های اندرویدی

Setting> Mobile network> Carrier> Choose automatically

گوشی‌های آیفون

Setting> Cellular> Network selection> Automatic

گوشی‌های اندرویدی (زبان فارسی)

تنظیمات> شبکه(های) تلفن همراه> اپراتورهای شبکه یا شرکت مخابراتی> روشن کردن انتخاب خودکار

همچنین گزینه Data Roaming را در تلفن همراه خود روشن کنید (فعال کردن این گزینه در شبکه شاتل موبایل هیچ‌گونه هزینه‌ مضاعفی برای شما نخواهد داشت).


به پشتیبانی نیاز دارید؟

۲۴ ساعت شبانه‌روز و ۷ روز هفته می‌توانید از طریق شماره ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰۰ با کارشناسان مرکز شبانه روزی ارتباط با مشتریان شاتل موبایل تماس بگیرید و یا با کلیک روی این لینک به صورت آنلاین با آنها چت کنید.