نوشته‌های بلاگ > خبر‌های داخلی > راهکار احراز هویت «موبایل کانکت» به عنوان جایگزین رمز یک‌بارمصرف

راهکار احراز هویت «موبایل کانکت» به عنوان جایگزین رمز یک‌بارمصرف

Date

راهکار احراز هویت «موبایل کانکت» به عنوان جایگزین رمز یک‌بارمصرف

شاتل موبایل برای اولین بار در ایران، از راهکار بومی احراز هویت «موبایل کانکت» از طریق سیم‌کارت با همکاری پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف رونمایی کرد. محصول جدید شاتل موبایل، تحولی در سرعت و ایمنی فرایند احراز هویت در خدمات بانکی، پرداخت و تجارت الکترونیک ایجاد می کند و از طریق آن احراز هویت، مجوزدهی و شناسایی کاربر واقعی به منظور ارائه خدمات و مدیریت دسترسی‌ها بسیار ساده‌تر و امن‌تر از پیش صورت خواهد گرفت.

روشی که پیش از این برای احراز هویت در فضای اینترنت بسیار رایج شده است، OTP یا همان رمز یک‌بارمصرف است که معمولاً از طریق پیامک برای مشترک ارسال شده و در بسیاری موارد مانند عملیات بانکی استفاده می شود. اما فناوری و روش تازه احراز هویت در دنیا با نام موبایل کانکت (Mobile Connect)، این فرایند را ساده‌تر، سریعتر و امن‌تر از پیش کرده است.

در این راهکار، احراز هویت از طریق «سیم‌کارت» انجام می شود. برای مثال در مواقعی که کاربر در هنگام استفاده از خدمات اینترنتی نیاز به ثبت نام و یا احراز هویت دارد، پس از ثبت درخواست مشترک، «پیامی از سمت سیم‌کارت» برای مشترک نمایش داده می‌شود و در صورتی که این درخواست از سوی کاربر تأیید شود، احراز هویت به صورت خودکار انجام شده و مشترک می تواند بدون نگرانی از نشت اطلاعات و دسترسی غیرمجاز، به سادگی و در زمانی کوتاه از این امکان برای ورود یا لاگین به خدمات مختلف در سایت‌ها و خدمات پرداخت، بدون اینکه نیازی به حفظ کردن رمز عبورهای متعدد داشته باشد،‌ استفاده کند.

 

مزایا و کاربردهای موبایل کانکت:

  • احراز هویت سریع

  • فرایند استفاده بسیار ساده از طریق سیم‌کارت

  • امنیت بالا نسبت به سایر روش های احراز هویت

  • ارائه دسترسی به سرویس‌دهندگان مختلف از جمله بانک‌ها برای احراز هویت کاربر

  • استفاده از اطلاعات دستگاه و شبکه برای تأیید شناسه و جلوگیری از کلاهبرداری

  • تأیید و صدور مجوز سریع برای عملیات‌های درون‌سازمانی

 

برای اطلاعات بیشتر، صاحبان شرکت ها و سازمان‌ها می‌توانند با ۰۹۹۸۱۰۰۰۰۰ تماس بگیرند یا «b2b» را به همین شماره پیامک کنند تا کارشناسان شاتل موبایل با آن‌ها تماس بگیرند. متقاضیان همچنین می‌توانند به صفحه مشترکین تجاری شاتل موبایل مراجعه یا با b2b@shatel.ir مکاتبه کنند.